Lokalita projektu


Severné svahy Chopka a Nízkych Tatier garantujú nie len skvelú lyžovačku do neskorej jari ale aj nekonečné možnosti túr, výletov a zážitkov na horách v priebehu celého leta. Čistý vzduch, vysoká nadmorská výška, stále lepšia vybavenosť Demänovskej doliny a blízkosť Liptovského Mikuláša – to sú výhody lokality Lúčky. Tie sa postupne stávajú východzím bodom pre zimnú lyžovačku, ale aj turistiky či výletov za plesami, jaskyňami a vyhliadkami.

Hlboké lesy, pasienky so stádami oviec plné lúčnych kvetov, národné parky. Toto je len minimum z toho, čo ponúka región Liptova. V Liptove môžete spoznávať krásy prírody, nadýchať sa čerstvého vzduchu, zažiť adrenalín, vyžiť sa historicky a odpočinúť si v termálnej vode, či v prírodných kúpaliskách.

Demänovská Dolina ako hlavné centrum cestovného ruchu je súčasťou Národného parku Nízke Tatry. S dĺžkou 15 km sa tiahne až do nadmorskej výšky 2000 m nad morom a ponúka sa tu pestrá škála voľnočasových aktivít. Od výhľadov zo štítov a vyhliadok cez prechádzky popri plese až po krásy Demänovského krasu v komplexe podzemných jaskýň.


Zimná sezóna v Jasnej

Stredisko Jasná Nízke Tatry ponúka 50 km upravených zjazdoviek na svetovej úrovni. Z apartmánu sa veľmi rýchlo a pohodlne dostaneme lanovkou priamo až na Chopok. Vďaka modernej zasnežovanej technike začína lyžiarska sezóna častokrát už na konci novembra a trvá až do konca apríla. Stredisko disponuje modernými expresnými lanovkami s veľkou kapacitou – viac ako 32 000 osôb za hodinu.

V prípade dobrej snehovej nádielky stredisko poskytuje tie najlepšie podmienky pre freeride na Slovensku v 12 freeridových zónach, ako aj skvelé podmienky pre skialpinizmus, či bežecké lyžovanie. 


Letná sezóna v Jasnej

Stredisko Jasná ponúka veľké množstvo turistických trás kde si každý príde na svoje. Rodiny s deťmi ocenia prechádzky pri Vrbickom plese, či vyhliadku na Ostredku. Pre prvé väčšie túry si deti môžu vyskúšať cestu na symbolický cintorín, alebo otestovať svoju odvahu na lanovej dráhe Tarzánia v korunách stromov. Nezabudnuteľný je zjazd horskou kolobežkou z hôr po výlete lanovkou na Chopok, či objavovanie tamojšej Dračej cesty.

Turisti si môžu vybrať od výstupu z Lúčok na Chopok, cez náučnú trasu Demänovskou dolinou s 12 zastávkami, až po 6 hodinové hrebeňové túry s dych berúcimi výhľadmi.


Aktivity na vode

Liptov je bohatý na vodu. Od člnkovania na jazere na Bielej púti po rafting v Areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši – až po najväčšie termálne aquaparky Slovenska vzdialené len 30 km od seba (Tatralandia a Bešeňová). K tomu vodná nádrž Liptovská Mara na letný oddych pri vode, ale aj menej známe miesta ako Kúpele Lúčky, termálna kaďa v Liptovskom Jáne, či prírodný termálny prameň v Kalamenoch – na Liptov sa za vodou prísť oplatí.


Zážitky

Ak vyššie spomenuté nie je dosť, Liptov môžete zažiť ešte intenzívnejšie. Stovky kilometrov cyklotrás pre horské bicykle, komplexy podzemných jaskýň, zábavné parky, miniatúrny svet, bludiská, motokáry, podujatia, najväčšia nákupná zóna Liptova Kamenné pole... investíciou do apartmánu v Jasná Rezort môžete ponúknuť veľa nielen pre seba a svoju rodinu, ale aj všetkým, pre ktorých Váš apartmán sprístupníte vďaka programu vyťažovania a z toho plynúcich výnosov.

Na našej webovej stránke používame súbory cookies. Prezeraním našej webovej stránky súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Viac informácií.